Metabond SPIRIT
Doporučujeme- 3 %250 ml

Metabond SPIRIT

aditiv do motorového oleje – motory do 3,5t

» detailní popis

Kód: 560001
Výrobce: Metabond
Dostupnost: skladem - na prodejně
Vaše cena 1 154,00  
Ceníková cena 1 190,00 Kč  
+ -

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Alternativní produkty

Metabond ECO
Tip- 3 %
250 ml

Metabond ECO

aditiv do motorového oleje – motory do 3,5t

1 057,00 Kč
Koupit 

METABOND SPIRIT je produkt vyvinutý v roce 2018 na bázi esterového oleje pro osobní vozy. Obsahuje keramické nanočástice (h-BN).

Je určený pro motory používající oleje se specifikací SAE 5W-40; 5W-30; 5W-20; 0W-40; 0W-30; 0W-20; 0W-16 a řidší.

Jedno balení 250 ml ošetří 4–8 litrů motorového oleje.

Zvláště výhodný je pro motory se Start&Stop systémem. Je to nejmodernější prostředek pro zušlechťování kovových povrchů s použitím nanotechnologií v osobních vozidlech. Má významný účinek na snížení tření a zvyšuje schopnost mazání. Díky použití esterového oleje jsme dokázali ještě navýšit množství aditiv a zvýšit tak efekt na maximum.

Doporučuje se do benzínových, dieselových a plynových „start-stop“ motorů osobních vozidel, které byly vyvinuty po roce 2010, přípravek se přidává do oleje předepsané kvality. Používá se u vozidel vybavených filtrem pevných částic a katalyzátorem. Částice hBN, které Metabond Spirit obsahuje, mají rozměry v řádech jednotek nanometrů (nm). Filtr pevných částic zachytává částice o velikosti v řádech desítek až stovek nm, takže se nemůže stát, že by Metabond Spirit ucpal filtr pevných částic. Po aplikaci Metabond SPIRIT dojde k významnému snížení tření a ke zlepšení mazání. Přípravek zamezuje vzniku opotřebení motoru při studených startech Díky zušlechtění kovových povrchů a následnému snížení tření výrazně prodlužíte životnost motoru.

Metabond SPIRIT neobsahuje chlór, síru, fosfor ani PTFE (Teflon). Je plně filtrovatelný. Nereaguje s olejem ani nemění jeho vlastnosti. Nezpůsobuje korozi barevných kovů. Základní olej na bázi esterů a nejnovější přísadové balíčky v Metabond Spiritu zvyšují životnost a možnost zatížení mazacího oleje.

Prvotním účinkem METABONDu je chemické zušlechťování kovových povrchů. Výrobek poskytuje ideální podmínky pro vznik olejového filmu, který sníží opotřebení motoru a tím i náklady na údržbu. Vlivem přidání polykeramických částic (nano rozměrných) do nejmodernějšího bezpopelového zušlechťovače kovu a nejnovější složky zlepšující mazání, která je vyvíjena pro motory se „Start&Stop“ systémem, Metabond SPIRIT významně zvyšuje životnost motorů a snižuje třecí ztráty o 60%. Pomocí esterové báze také zvyšuje potenciál mazacího oleje. Zušlechťování kovových povrchů a nano keramika vylepšuje i problémy netěsnosti a proto výrazně snižuje emise výfukových plynů a případnou spotřebu oleje.

Keramika zajistí vhodné mazání, i když se mazací film přeruší a vznikne mezní tření. Metabond SPIRIT využívá nanotechnologii a proto je použitelný i v případě super jemného olejového filtru. Metabond SPIRIT zajistí ideální podmínky pro účinek motorového oleje i v případě extrémních zátěží. To usnadňuje vnitřní fungování motoru, jakož i pohyb součástek, což je spojeno se zvyšováním výkonu motoru a se snižováním spotřeby pohonných hmot. Použitím Metabondu SPIRITse hladina hluku ihned znatelně sníží. Při pravidelném používání u nových zařízení se garantuje prodloužení jejich životnosti až na trojnásobek. Používání Metabondu SPIRIT odstraňuje problémy při studeném startu, protože po určitou dobu ochraňuje zařízení před problémy způsobenými částečným nedostatkem oleje nebo jeho nedostatečným tlakem.

Studené, ale i teplé starty jsou velmi citlivé okamžiky v mazání spalovacích motorů. V momentě krátce po startu není vytvořen optimální tlak oleje a proto se motor na krátkou dobu otáčí bez řádného olejového filmu, čímž jsou zatěžovány všechny třecí plochy, hlavně třecí plochy v ložiskách. Proto se u moderních motorů povrchy ložisek potahují povlakem s polymery, aby měla ložiska lepší samomazací schopnost a menší součinitel tření. Nejmodernější motory jsou vybaveny olejovými filtry se zpětným ventilem. Ventil zajišťuje, aby se krátce po zastavení motoru nevyprázdnil filtr a olejové kanálky a aby se tudíž už i po první otáčce olejového čerpadla vytvořit vhodný tlak oleje. K tomu je potřeba používat takový motorový olej, který je i v poměrně studeném stavu snadno čerpatelný. METABOND SPIRIT chrání motor proti opotřebení během pravidelných městských jízd a jízd na krátké trasy. Součásti motoru, které jsou ošetřeny olejem s Metabondem Spirit, zachovávají své mazací vlastnosti.

POUŽITÍ ADITIVA DO MOTORŮ Výlučně do nových nebo v dobrém stavu benzínových, dieselových a plynových motorů osobních vozidel, jelikož přípravek obsahuje specifické olejové složení pro start-stop motory osobních vozidel. Přípravek je doporučován zejména do motorových olejů s viskozitou 0W-20 a méně. Je mísitelný se všemi minerálními, ale hlavně syntetickými motorovými oleji a s motorovými oleji na bázi esterů.

Balení zahřejte přibližně na teplotu 30°C (například v teplé vodě nebo na radiátoru). Důkladně protřepejte a přilijte obsah balení do oleje v motoru. Metabond SPIRIT se doporučuje přidávat do nového oleje při pravidelné výměně. Je možné ho také přidat do již vyměněného oleje, maximálně však do tří tisíc najetých km od této výměny. Doporučuje se přidávat do zahřátého oleje. Následně nechte motor spuštěný 5–10 minut na volnoběh. Jedno balení 250 ml ošetří 4–8l motorového oleje. U motorů s vyšším obsahem oleje použijte dvě balení. Používejte pouze s olejem předepsaným výrobcem automobilu. Pro dosažení optimálního výsledku doporučujeme před použitím Metabondu Spirit vyčistit motor pomocí profesionálního výplachu motoru Metabond CL.

VÝHODY ADITIVA METABOND SPIRIT DO MOTORŮ

  • Snížení tření až o 60%.
  • Zvýšení výkonu motoru o 5 – 10%.
  • Prodloužení životnosti motoru.
  • Snížení spotřeby paliva o 5 – 15%.
  • Snížení emisí ve výfukových plynech.
  • Výrazně snižuje opotřebení motoru při studených startech.

VYUŽITÍ

  • Pro automobily do 3,5t se spalovacími motory, vyrobené po roce 2010, se Start&Stop systémem (Nafta-Benzin-LPG-CNG) i bez něj.
  • Do motorových olejů se specifikací SAE 0W-20 a méně (0W-16, 0W-8 atd.)
  • Je mísitelný se všemi minerálními, ale hlavně syntetickými motorovými oleji a s motorovými oleji na bázi esterů.