maziva SILIKON, TEFLON a KERAMIKA

maziva SILIKON, TEFLON a KERAMIKA

SILIKONOVÉ mazivo

Silikonové mazivo se špičkovými užitnými vlastnostmi. Ideální pro mazání ventilů, vodovodních i jiných kohoutů, pro všestranné mazání pohyblivých částí cyklistických kol (ložiska, vidlice apod.), navijáků a optických přístrojů. Používá se rovněž pro zvýšení izolační pevnosti rozvoden a vedení vysokého napětí v prašném a agresivním prostředí. Použití v teplotách od –70°C do +150°C, bod skápnutí +230°C. Nepodléhá oxidaci, ve vlhkém korozivním prostředí (výpary kyselin apod.) zabraňuje korozi. Zajišťuje vysoce vodoodpudivé, separační a dielektrické vlastnosti, tepelnou a chemickou odolnost a zdravotní nezávadnost – mazivo se používá i pro přímý a trvalý styk s pitnou vodou.

TEFLONOVÉ mazivo (PTFE)

Teflonové mazivo s jedinečnými kluznými, protioděrovými a konzervačními vlastnostmi. Požívá se pro mazání valivých a kluzných ložisek pracujících ve vysokém dynamickém namáhání a zvýšených tlacích, mazání homokinetických i jiných kloubů, čepů, hřídelí. Díky nízkému koeficientu tření a odolnosti proti vysokým tlakům v širokém rozsahu teplot poskytuje vynikající ochranu extrémně zatěžovaných ložiskům. Nenarušuje plasty a velmi dobře odolává vymývání vodou. Použití v teplotách od –70°C do +150°C, bod skápnutí minimálně +200°C. Teflonové mazivo je vyrobeno na bázi vysoce rafinovaného minerálního oleje, lithného zahušťovadla, vysokotlakých přísad a speciální aditivace v kombinaci s nadprůměrnými vlastnostmi polytetrafluo­rethylenu (PTFE-Teflon).

KERAMICKÉ mazivo

Keramické mazivo s vynikajícími mazacími vlastnostmi a vysokoteplotním použitím. Je vyrobeno z vysokého obsahu keramického plniva, nejkvalitnějších netavitelných anorganických plnidel a vysoce rafinovaného minerálního oleje. Poskytuje trvalou separační vrstvu odolnou extrémním teplotám. Chrání proti korozi, je odolné vůči vymývání vodou a agresivním látkám. Odolnost extrémním teplotám od –30°C do +1400°C zabraňuje zapékání spojů z nerezové oceli, slitin mědi a hliníku, drahých kovů a dalších materiálů. V průmyslu zajišťuje mazání ozubených kol, kluzných drah, vodících lišt, řetězů, kloubů apod. Ideální pro montáž brzdových segmentů s ABS e ESP. Odstraňuje vrzání, skřípání a zjednodušuje pozdější demontáž spojovacích prvků.

Maziva v balení:

  • 50g tuba
  • 110g tuba
  • 350g dóza
  • 400g euro kartuše
  • 850g dóza
  • 4kg plastový kyblík
  • 8kg plastový kyblík

Vše skladem na prodejně.

« ložiskové mazivo v tubáchMETABOND »