METABOND

METABOND

aditiva a přípravky METABOND

Stali jsme se autorizovaným regionálním prodejním partnerem společnosti Race Print GP s.r.o., která je oficiálním distributorem aditiv METABOND v České republice.

Vše skladem na prodejně – IHNED K DODÁNÍ!

Aditiva METABOND se již vyrábějí přes 30 let (nyní 4. generace s nanotechnologií). Aditiva Metabond používají jak profesionální závodní týmy při extrémních závodech, tak hlavně desetitisíce běžných řidičů, kteří díky nim chrání motor svého stroje.

U většiny motorových vozidel se 25 % pohonnou hmotou vytvořené energie ztrácí třením. Tuto ztrátu snižují produkty Metabond přibližně o 60 %. Nano keramické částice se pomocí motorového oleje dostanou na místa, kde vzniká tření. Tyto částice se dostanou do povrchových nerovností kovových ploch (válce, písty, ložiska, ozubená kola, atd.), kde přilnou k povrchu. Přilnuté částice kromě snížení tření zmenší problémy s netěsností. Ve výfukových plynech se výrazně sníží množství jedovatých látek a zároveň se sníží spotřeba oleje. Keramické částice použité v přípravcích Metabond díky svým rozměrům neucpávají olejový filtr, jelikož jsou menší než otvory ve filtrační struktuře i nejjemnějších olejových čističů (filtrů).

Díky chemickému zušlechťování kovových povrchů zajišťují produkty ideální podmínky pro olejový film a tím značně zvyšuje životnost zařízení. Přidáním polykeramických prvků k zušlechtění kovových povrchů mají produkty mimořádně nízký třecí koeficient. To snižuje odpor při pohybu součástek spalovacího motoru, což je spojeno se zvyšováním výkonu motoru a snižováním spotřeby pohonných hmot. Díky používání produktů Metabond u nových zařízení lze dosáhnout až třikrát delší životnosti.

​Používáním produktů Metabond se rovněž znatelně sníží přepalování oleje a hlučnost. Jelikož se produkty Metabond stávají součástí kovových povrchů, které o sebe třou, a zušlechťuje jejich povrch, odstraňuje problémy při studeném startu a jistý čas ochraňuje stroj před problémy způsobenými částečným nedostatkem oleje i v případě ztráty celkového tlaku oleje. Olej ošetřovaný přípravky Metabond ztrácí svou mazací schopnost později, tím se zvyšuje interval výměny oleje a současně se snižuje zatěžování životního prostředí.

etabond produkty čistí a mažou vstřikovací systém (čerpadla, vstřikovače) a spalovací prostory (písty, válce a ventily). Odstraňují problémy vzniklé skladováním a přepravou paliva. Odstraňují problémy vzniklé smícháním paliva různého původu (což negativně ovlivňuje jejich stabilitu, zrychluje rozklad paliva a následně znečišťuje palivový systém). Rozpouští vodu v palivu, tím pádem se voda bezpečně odvede ze zařízení.

Dále také zušlechťují kovové povrchy a tím snižují tření v místech, kde dochází ke kontaktu s palivem. Díky snížení tření se zvyšuje účinnost motoru, tím pádem se snižuje spotřeba paliva a zvyšuje výkon motoru. Dále zabraňují tvorbě sazí a redukuje množství pevných částic ve výfukových plynech.

« maziva SILIKON, TEFLON a KERAMIKAMETABOND - novinky v prodeji »